Newsy bukmacherskie

Obstawianie wyników w nigeryjskiej Premier League to bułka z masłem. Ale czy można na tym zarobić u bukmachera?

Udostępnij:
FacebookTwitter

Piłka nożna to gra niespodzianek, a wytypowanie poprawnego wyniku graniczy niekiedy z cudem. Okazuje się jednak, że nie wszędzie. Istnieją bowiem na piłkarskiej mapie świata ligi, w których postawienie zwycięskiego zakładu u bukmachera jest łatwe jak zjedzenie porannej kaszki!

  • Coraz trudniejsze życie piłkarskich typerów

Zakłady bukmacherskie, a zwłaszcza te dotyczące piłki nożnej to niełatwy kawałek chleba. Niespodzianka goni niespodziankę, a postawienie zwycięskiego kuponu u bukmachera wymaga ogromnej wiedzy, doświadczenia, a niejednokrotnie sporej dozy szczęścia. Poziom drużyn z każdym rokiem jest coraz bardziej wyrównany, każdy może wygrać z każdym.

Coraz mniejsze znaczenie ma również atut własnego boiska. Większość zespołów na mecze poza domem podróżuje dzień wcześniej wyczarterowanym samolotem, a noc spędza w wygodnym łóżku hotelowego pokoju. Rano kawka, śniadanie, w południe lekki obiad, spacer i na mecz. Pełen komfort. Regularne zwycięstwa gości nie są już żadną niespodzianką. Okazuje się jednak, że nie wszędzie. Istnieją bowiem ligi, gdzie mecz u siebie oznacza niemal pewne zwycięstwo. No, może czasem remis, ale na pewno nie porażkę!

  • W Nigerii gospodarze przegrywają od wielkiego święta

Na początek pokażemy Wam dwie tabele losowo wybranej europejskiej ligi (w tym przypadku ślepy los wskazał na angielską League One).

league one home

źródło: flashscore.com

league one away

źródło: flashscore.com

Pierwsza przedstawia mecze poszczególnych drużyn przed własną publicznością, druga spotkania rozegrane poza domem. Taki widok na żadnym z typerów nie powinien zrobić nawet najmniejszego wrażenia. Ot, kolejna tabela ligowa. Zespoły nieco częściej wygrywają u siebie, nieco gorzej wiedzie im się poza domem, ale raz na jakiś czas punktują również na boisku rywala.

A teraz spójrzcie na analogiczne tabele nigeryjskiej Premier League.

nigeria home

źródło: flashscore.com

nigeria away

źródło: flashscore.com


Okazuje się, że w Nigerii mecz u siebie praktycznie wyklucza możliwość porażki, z kolei zdobycie kompletu punktów poza domem graniczy z cudem. Po 20 rozegranych kolejkach (czyli +/- 200 meczach) goście wygrali zaledwie 8 razy. OSIEM!!! To mniej, niż 5% wszystkich spotkań.

Wydawałoby się zatem, że liga nigeryjska to prawdziwa żyła złota dla typerów i wystarczy regularnie promować gospodarzy, aby zbić kokosy. Okazuje się, że nie do końca. Bukmacherzy nie są głupi i na zakład 1X proponują tak żenująco niskie kursy, że żaden szanujący się typer nawet na nie nie spojrzy. Przykład? Proszę bardzo.

Kilka kolejek temu, najgorsza drużyna rozgrywek Heartland podejmowała lidera tabeli, zespół Lobi Stars. Za zwycięstwo faworyta bukmacherzy płacili ok. 1.30, więc na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się zgadzać. No właśnie. Tyle tylko, że kurs 1.30 dotyczył zakładu na czyste zwycięstwo gospodarzy, czyli wygranej ostatniej drużyny w tabeli nad liderem!!! Swoją drogą, jaki zatem kurs bukmacherzy zaproponowali na zakład 1X? 1.01?

W tym akurat meczu doszło do “sensacji” i lider wygrał na boisku słabeusza 1:0 (tak jak wspomnieliśmy wcześniej, było to jedno z 8 zwycięstw gości poza domem w ok. 200 meczach). Dodajmy tylko, że kurs na zwycięstwo pretendenta do tytułu w tamtym spotkaniu wynosił skromne… 9.50!

Udostępnij:
FacebookTwitter

Napisz nowy komentarz

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Bonusy i promocje bukmacherskie

Bonusy Bukmacherskie

Przedstawiamy Wam aktualne, wybrane bonusy bukmacherskie oferowane przez bukmacherów online. Aby dowiedzieć się więcej o bonusach, odwiedź nasz poradnik bonusowy.

Polecani bukmacherzy internetowi

Polecani bukmacherzy internetowi