Przelew bankowy

Przelewy bankowe to najstarsza forma przekazu pieniędzy od momentu kiedy w sieci pojawili się bukmacherzy internetowi. Przelewem bankowym nazywamy operację finansową polegającą na wpłacie środków finansowych ze swojego konta bankowego, za pośrednictwem poczty lub oddziału bankowego na konto bankowe bukmachera...

 

Przelwey bankowe

Co to jest przelew bankowy?w górę

Przelewy bankowe to najstarsza forma przekazu pieniędzy od momentu kiedy w sieci pojawili się bukmacherzy internetowi. Przelewem bankowym nazywamy operację finansową polegającą na  wpłacie środków finansowych ze swojego konta bankowego, za pośrednictwem poczty lub oddziału bankowego na konto bankowe bukmachera. Warto zauważyć, że czas realizacji przelewu jest uzależniony od banku zlecającego i banku odbiorcy przelewu. Pamiętajmy, że może się tak zdarzyć, że przelew bankowy zostaje dokonany tego samego dnia, (gdy mamy np. konto w tym samym banku co nasz bukmacher) lub w przeciągu kilku dni roboczych. Różnice te wynikają z faktu, że  każdy bank ma różne godziny księgowania operacji bankowych. Godziny księgowania operacji bankowych u poszczególnych banków możesz sprawdzić tutaj.

 

Jak wpłacić pieniądze przelewem bankowym do bukmachera? – krok po krokuw górę

  1. Udaj się na pocztę, do oddziału bankowego lub wpłać za pomocą swojego konta internetowego;
  2. Wypełnij druczek (na poczcie lub w oddziale banku) lub poszczegolne zakładki na swoim internetowym koncie bankowym wpisując: imię i nazwisko, zleceniodawcę, nr rachunku i nazwę konta bankowego bukmachera, kwotę i tytuł wpłaty (najczęściej numer seryjny, numer twojego konta u bukmachera).
  3. Wpłata trafi na twoje konto od 1-4 dni roboczych, w zależności od tego, gdzie ma swoje konto bukmacher internetowy (jeżeli w banku zagranicznym to operacja może potrwać dłużej).
 

 

Gdzie można zrobić przelew bankowy?w górę

Przelew bankowy możemy zrobić za pomocą konta internetowego, jeśli nasz bank posiada taką usługę, ale również w oddziale poczty czy dowolnego banku.

 

Jakie są korzyści z przelewania pieniędzy przez bank?w górę

  • gwarancja dostarczenia naszych środków na konto innego banku, a w razie niemożności przeprowadzenia operacji zwrot pieniędzy na nasze konto lub poinformowanie wpłacającego;
  • bezpieczeństwo przeprowadzenia naszej realizacji
  • właściwie dowolna wysokość kwoty przelewu (rzadko spotykany limit na przelewy bankowe);
  • część banków posiadających konta internetowe oferuje darmowe przelewy;

 

Wady wynikające z korzystania z przelewów bankowychw górę

  • od przelewów bankowych - naziemnych pobierane są prowizje których wysokość uzależniona jest od banku w którym chcemy zrealizować nasz przelew:
    - 2.50 zł – do kwoty 999 zł
    - 2 % - naliczane od wpłaty > 1000 zł
   
  • przelewy bankowe ("naziemne") księgują się w ciagu kilku dni roboczych, co w poównaniu z innimi alternatywnie szybszymi metodami wpłaty sprawia, że są mało konkurencyjne;

 

Podsumowanie przelewy bankowew górę

Przelewy bankowe to jedne z bardziej tradycyjnych metod wpłaty, która w krajach UE jest konsekwentnie wypierana przez portfele elektroniczne takie jak Skrill, Neteller czy platformy świadczące błyskawiczne przekazy pieniężne ( m.in przelewy 24). Ze względu na mozolny czas realizacji nie stanowią alternatywy dla w/w opcji płatniczych.

 

Powiązane tutoriale zakładów

Top bonusy bukmacherskie

Bukmacher LV Bet logo
Bonus powitalny do 1000 PLN
Bet-at-home logo
Bonus powitalny, 50% do 350 PLN
Unibet bukmacher
Zgarnij 200 PLN od Unibet

Komentarze

Wpisz znaki, które widzisz na obrazku. (potwierdzanie przy użyciu dźwięku)
Wpisz znaki, które widzisz powyżej; jeśli nie możesz ich przeczytać, potwierdź formularz a wygenerowany zostanie nowy obrazek. Wielkość liter nie ma znaczenia.