Tutoriale bukmacherskie - poradnik bukmacherski

Czy warto obstawiać NBA i jakiego bukmachera wybrać?

Udostępnij:
FacebookTwitter

Nawet w przypadku małego yieldu na plus jesteśmy w stanie dużo wygrać. Dlaczego NBA? Jest wielu fachowców na świecie, którzy znają się świetnie na NBA jednak tylko niewielu jest w stanie dobrze typować wyniki.

Zakłady na NBA

Zakłady na NBA - zalety

Jest wielu fachowców na świecie, którzy znają się świetnie na NBA jednak tylko niewielu jest w stanie dobrze typować wyniki. Wiele czasu poświeciliśmy, aby znaleźć w sieci typerów od NBA którzy są w stanie osiągnąć yield na poziomie +10%. Czy w takim razie warto obstawiać NBA?

Uważam, że warto lecz jest kilka ale... Naszym zdaniem jeśli jesteś w stanie osiągnąć yield nawet na poziomie 5% na plus to obstawiaj. Wielu zawodowych typerów zadowala zysk i yield na poziomie dwucyfrowym, lecz w przypadku lig komercyjnych  nawet + 5% jest dobrym wynikiem, dlaczego? Kilka ważnych aspektów, które dają przewagę nad graniem niszowych rynków.

 1. Można grać single (pojedyncze mecze na kuponie) za bardzo wysokie stawki.
 2. Dużo meczy w sezonie.
 3. Bukmacherzy ustanawiają wysokie limity na ligi komercyjne. Wzorem jest Pinnacle Sports, który ma sztywne limity na NBA handicap max. zakład 20 000 USD, na zwycięstwo 10 000 USD i na sumę punktów 5000 USD. W przypadku niszowych sportów Twój limit może być często nie większy niż 100 USD, a w przypadku częstych wygranych obniżony drastycznie nawet do max 5 USD.
 4. Znajdziesz wiele informacji na temat meczu wraz z ogromna ilością  statystyk np. w serwisie espn.com Jedynie musisz je interpretować szybciej i lepiej niż bukmacherzy.
 5. Możliwość oglądania praktycznie wszystkich spotkań na żywo  także na stronach bukmacherów np. w Bet365 czy Unibet poprzez live streaming.
 6. Każdy mecz dostępny do grania na live betting dzięki czemu zawsze możemy zamknąć zakład (ofert dostępna w Bet365 czy Unibet), zagrać kontrę czy middle lub czasami surebeta.
 7. Marża bukmachera jest niska i oscyluje w granicach 2-5%
 8. Powolne spadki kursów. W przypadku niszówki w ciągu 1-2 min kurs może się obniżyć nawet o 50% lub zostanie ściągnięty z oferty w przypadku NBA nie ma tak szybkich reakcji bukmacherów.

Oferta bukmacherska, a NBA

Praktycznie wszyscy bukmacherzy internetowi mają w swojej ofercie NBA. Jednak jest wiele czynników istotnych dzięki którym jesteśmy w stanie wyselekcjonować tych najlepszych.

Co jest ważne dla typera, który chce wygrywać na zakładach? Oczywiście wypłacalność bukmachera, jak najwyższe kursy, live betting, dla dużych graczy wysokość limitów.

W takim razie pytanie czy jest jeden bukmacher, który oferuje to wszystko? Muszę Was rozczarować taki nie istnieje choć jest kilku liderów rynku. Prześwietliliśmy tych, którzy naszym zdaniem są najbliżej ideałów i każdy gracz profesjonalny ma u nich konta. Do analizy wzięliśmy pod uwagę te same mecze (Atlanta vs. Cleveland oraz Dallas vs. Detroit) kursy z tej samej minuty. Obliczyliśmy marżę bukmachera oraz podajemy oferowane kursy:

1. Pinnacle Sports – bez wątpienia najwyższe limity w sieci (handicap 20 000 USD, zwycięstwo 10 000 USD, suma punktów 5000 USD). Ogólnie najniższa marża na rynku na poziomie 2,4% i najlepsze kursy. Dobra aplikacja na telefony komórkowe. Minusem jest słaba oferta livebetting często blokowana zapewne przez to że można grać za duże kwoty i w ciągu kilku minut Pinnacle sports może przyjąć zakłady na kwotę kilku milionów USD.

Przykład:

mecz 1
Atlanta Hawks                   vs.                     Cleveland Cavaliers 
Handicap +5,5 (1,980)                                 Handicap -5,5(1,925)

Marża = 2,45%

mecz 2

Dallas Mavericks                vs.                       Detroit Pistons
Over 203,5 (2,03)                                         Under 203,5 (1,877)

Marża = 2,54%

2. Bet365 – najbardziej popularny bukmacher na świecie z ogromną ofertą live za którą  co roku zgarnia najważniejsze nagrody w całej branży. Ogólnie marża na poziomie 4-5,5%. Nie znam gracza, który nie miałby u nich konta. Wysoki poziom serwisu, który jeszcze dodatkowo posiada livestreаming z możliwością oglądania NBA na żywo.

Bet365 oferuje sprzedaż kuponu w trakcie spotkania. Limity są ustanawiane od wielu czynników, ale standardowo oscylują pomiędzy 1000-5000 USD na singla. Poza tym zawsze może poprosić tradera Bet365 o zaakceptowanie wyższego zakładu na NBA i raczej nie ma z tym problemu :)

mecz 1

Atlanta Hawks                           vs.                        Cleveland Cavaliers
Handicap +5,5(1,90)                                              Handicap -5,5 (1,90)

Marża =5,26%

Handicap +6 (1,83)                                                Handicap -6 (1,95)

Marża = 5,93%

mecz 2

Dallas Mavericks                        vs.                         Detroit Pistons 
Over 203,5 (1,90)                                                   Under 203,5 (1,90)

Marża = 5,26%
 

3. Sbobet – azjatycki bukmacher, który przede wszystkim specjalizuje się w asian handicaps. Dobra oferta kursowa z niskimi marżami oraz wysokimi limitami sięgającymi 10 000 USD.

mecz 1
Cleveland Cavaliers                    vs.                    Atlanta hawks
Handicap  -5,5(1,94)                                           Handicap +5,5 (1,96)

Marża = 2,57%

mecz 2

Detroit Pistons                          vs.                      Dallas Mavericks
Under 203,5 (1,85)                                              Over 203,5 (2,03)

Marża = 3,32%
 

4. Unibet – znany bukmacher internetowy z dobrą ofertą NBA. Limity są niższe ok 500-1000 USD. Wyższe limity dostępne na prośbę gracza. Zazwyczaj traderzy z Unibet zgadzają się na zawarcie wyższych zakładów choć może to potrwać do 20 min. Ponadto Unibet TV oferuje oglądanie meczy NBA na żywo (live streaming).

mecz 1
Atlanta Hawks                          vs.                      Cleveland Cavaliers
Handicap +5,5(1,91)                                            Handicap -5,5 (1,91)

Marża = 4,71%

mecz 2
Dallas Mavericks                       vs.                         Detroit Pistons 
Over 203,5 (1,90)                                                  Under 203,5 (1,92)

Marża = 4,71%

Reasumując

Zawsze graj za najwyższe możliwe kursy u renomowanych bukmacherów u których nie będzie problemu z wypłatami. Powyżej pokazaliśmy przykład meczu Atlanta - Cleveland. W tym przypadku Pinnacle oferuje najlepszy kurs (1,980) na  Atlantę handicap +5,5,ale już odwrotnie  na Cleveland -5,5 to kurs Sbobet jest najwyższy i wynosi 1,94. To jest tylko przykład i w innym meczu może być inaczej,a kurs może być najatrakcyjniejszy np. w Unibet.

Udostępnij:
FacebookTwitter

Napisz nowy komentarz

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Restricted HTML

 • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Bonusy i promocje bukmacherskie

Bonusy Bukmacherskie

Przedstawiamy Wam aktualne, wybrane bonusy bukmacherskie oferowane przez bukmacherów online. Aby dowiedzieć się więcej o bonusach, odwiedź nasz poradnik bonusowy.

Darmowe typy

Darmowe typy bukmacherskie

W tym miejscu znajdziecie zawsze darmowe typy bukmacherskie, starannie wyselekcjonowane przez współpracujących z nami profesjonalnych typerów.

Aktualne darmowe typy
COMBO
Stawka: 10/10
piłka nożna Serie A Winner
Rodzaj typu: Juventus | Kurs: 1.57 4/7
piłka nożna Bundesliga Winner
Rodzaj typu: Bayern | Kurs: 1.33 1/3
SINGLE
Stawka: 5/10
Czy ceremonia otarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio odbędzie się zgodnie z planem, tj. 24.07.2020?
Rodzaj typu: Nie | Kurs: 1.71 7/10