Tutoriale bukmacherskie - poradnik bukmacherski

Zakłady na biathlon

Udostępnij:
FacebookTwitter

Biathlon — ciekawa i ekscytująca zimowa dyscyplina sportowa. Ten sport wciąga od samego startu aż po metę.

Zakłady na biathlon

Wprowadzenie

W trakcie biegu sytuacja może zmienić się kilka razy, a wszystko zależy od szeregu czynników:

 • Dokładność strzelania
 • Prędkość sportowca
 • Pokrycie trasy narciarskiej
 • Profil trasy
 • Warunki pogodowe (siła wiatru, śnieżyca, rażące słońce itd)

Osoby, które chcą obstawiać zakłady na biathlon, muszą wziąć wiele czynników pod uwagę, żeby odnieść sukces.
Kilku najlepszych bukmacherów oferuje zakłady na biegi narciarskie (Bet365, Unibet, Betsson) Miłośnicy biatlonu najczęściej zawierają zakłady na zwycięzcę biegu lub lidera po strzelaniu. Oprócz tego bukmacherzy oferują obstawienie miejsce narciarza w generalnej klasyfikacji. W ofercie bukmacherskiej również można znaleźć opcję «kto będzie wyżej» (H2H).
Spróbujemy omówić każdy rodzaj dostępnych zakładów, co ma na nie wpływ oraz którzy bukmacherzy oferują najlepsze kursy.

Zakłady na zwycięzce

Obstawiając zwycięzców biegów należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Ranking światowy wskazuje nam na tych biatlonistów, którzy pokazują wysoką formę oraz tych sportowców, którzy nie raz zwyciężali w różnych turniejach w poprzednich latach. Właśnie dlatego wskazanie zwycięzców kolejnych turniejów wydaje się nietrudnym zadaniem. Niestety pomyłki są dosyć częste. Po pierwsze, sportowiec może zajmować trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, ale ani razu nie stanąć na podium. Ważne jest, żeby konsekwentnie trafiać w pierwszą szóstkę na mecie. Wobec tego należy analizować poprzednie biegi tego zawodnika. Po drugie, zawsze trzeba analizować formę oraz dyspozycję poszczególnego sportowca (często biatloniści, którzy zachwycali formą na początku sezonu, po kilku trudnych biegach mogą złapać zadyszkę). Po trzecie, należy regularnie obserwować wszelkie wiadomości dotyczące stanu zdrowia sportowców. Specyfika tej dyscypliny sportowej polega na tym, że często biatloniści przeziębiają się na treningach (choroba negatywnie wpływa na wyniki sportowe w przeciągu 10 dni po wykurowaniu się). Nie zapominajcie o prognozie pogody na poszczególnie odcinki trasy narciarskiej i lepiej nie obstawiać „złych snajperów”, w przypadku silnych wiatrów.

Zawsze porównujemy kursy oferowane przez kilku renomowanych bukmacherów. Różnice procentowe mogą być spore!

Przeprowadzimy analizę na przykładzie Pucharu Świata w biathlonie w Ruhpolding 17 stycznia. Faworytem biegu jest Martin Fourcade, który na 90 punktów wyprzedza drugiego narciarza w rankingu Antona Shipulina. Jakie kursy oferują bukmacherzy na zwycięstwo Fourcade?

 • Unibet - Martin Fourcade kurs 2,50
 • Bet365 - Martin Fourcade kurs 1,70
 • Sportingbet - Martin Fourcade kurs 1,80
 • Pinnacle Sports - Martin Fourcade kurs 2,41
 • Betsson - Martin Fourcade kurs 1,95
 • Paddy Power - Martin Fourcade kurs 1,83

Pozostali bukmacherzy oferują kursy o wiele niższe lub wcale nie maja w swojej ofercie, ponieważ biathlon jest niszową dyscypliną. Najwyższy kurs ma bukmacher Unibet – 2,5 i jest o 35% wyższy od średniego kursu 1,85 (taki poziom oferuje większość bukmacherów).

Zakłady na miejsce w generalnej klasyfikacji

Ten rodzaj zakładów gracze bardzo lubią. Bardzo popularnymi są zakłady na pierwszą 5, bardziej doświadczeni gracze mogą obstawiać pierwszą 3 rankingu. Przewidzieć miejsce stabilnego biatlonisty w pierwszej piątce, lub jego miejsce w przedziale 6-10 nie jest takie trudne. Należy przeanalizować ostatnich kilka zawodów danego sportowca i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Jedyne co może zawieść  to słabe wyniki strzelania. Żeby dowiedzieć się które kursy są najbardziej atrakcyjne, znowu przyglądniemy się męskiemu biegu sprinterskiemu oraz szanse lidera klasyfikacji M.Fourcade na zajęcie od 1 po 3 miejsce. Co nam oferuję bukmacherzy?

Bukmacher Betsson

Bukmacher Unibet

Można zauważyć, że wnioski wielu firmy bukmacherskich oparte są na generalnej klasyfikacji. Najwyższe kursy na faworyta (Martin Fourcade) znowu oferuje bukmacher Unibet, do pozostałych bukmacherzy nie są zgodni. Ktoś daję więcej szans na drugie miejsce Shipulina, inny buk widzi na tej pozycji Svendsena.

Zakłady typu H2H (head to head)

Zakłady typu kto wyżej w klasyfikacji są nie mniej popularne wśród graczy. Takie zakłady są najbardziej interesujące dla znawców tej dyscypliny sportowej. Doświadczeni gracze zawsze śledzą  przebieg wszystkich turniejów i wiedzą, w jakiej formie jest każdy z biatlonistów.

Gracze, którzy są zainteresowani taką opcją, muszą najpierw przeanalizować następujące kwestie:

 • które miejsce zajmują wybrani sportowcy w generalnej klasyfikacji
 • dyspozycja obu sportowców na moment danego biegu (należy przeanalizować ostatnie 2-3 biegi)
 • ogromne znaczenie ma „własny teren”. Lepiej nie zawierać zakładów przeciwko sportowcom, którzy są obywatelami państwa-organizatora zawodów. Oni są podwójnie zmotywowani.
 • jeśli nie ma startu wspólnego – to należy zwrócić uwagę na pokrycie trasy. Ciepłe warunki atmosferyczne zimą utrudniają zadanie biatlonistom, z każdą minutą bieg po topniejącym śniegu robi się coraz trudniejszy. Kiedy panują chłód i wiatr na zewnątrz to trasa staje się szybsza i gładsza.
 • procent skuteczności strzelania. Jeżeli panuje wietrzna pogoda – szanse dobrych zawodników rosną. Przeładowanie strzelby trwa około 15 sekund, runda karna 150 m średnio trwa 23-25 sekund lub karna minuta w przypadku biegu indywidualnego (dodatkowo dochodzi zmęczenie).

Porównamy oferty bukmacherów dla pary M. Fourcade-A.Shipulin:

Betsson

Bet365

Marża bukmacherska na poziomie 7,1%  dla tych zakładów.

Pinnacle sports

Marża bukmacherska  to zaledwie 2,43%. Na Pinnacle możemy znaleźć najbardziej atrakcyjne kursy na H2H dla tej pary.

Wniosek

Biathlon jest bardzo dynamiczną i specyficzną dyscypliną sportową. Nie warto robić zakładów na biathlon jeżeli nie śledzimy zawodów od samego początku. Tutaj nie opłaca się zawierać zakłady na „chybił – trafił”. W przeciwieństwie do sportów drużynowych, gdzie optymalna forma może trwać dłużej, biathlon jest sportem indywidualnym, więc trudno być w szczytowej formie  dłużej niż 1-2 miesięcy szczególnie, ze w czasie zimowym dochodzi do wielu przeziębień i infekcji wirusowych, które destabilizują formę zawodnika.

Udostępnij:
FacebookTwitter

Napisz nowy komentarz

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Restricted HTML

 • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Bonusy i promocje bukmacherskie

Bonusy Bukmacherskie

Przedstawiamy Wam aktualne, wybrane bonusy bukmacherskie oferowane przez bukmacherów online. Aby dowiedzieć się więcej o bonusach, odwiedź nasz poradnik bonusowy.

Darmowe typy

Darmowe typy bukmacherskie

W tym miejscu znajdziecie zawsze darmowe typy bukmacherskie, starannie wyselekcjonowane przez współpracujących z nami profesjonalnych typerów.

Aktualne darmowe typy
SINGLE
Stawka: 3/10
piłka nożna Vaduz - Aarau
Rodzaj typu: First half Both To Score | Kurs: 2.40 7/5
SINGLE
Stawka: 5/10
piłka nożna Sassuolo - Juventus
Rodzaj typu: Both To Score / Over 2,5 | Kurs: 1.83 4/5