Tutoriale bukmacherskie - poradnik bukmacherski

Gdzie typować żużel?

Udostępnij:
FacebookTwitter

To pytanie pojawia się przed każdym sezonem żużlowym. Tylko kilku bukmacherów internetowych  wystawia zakłady na Speedway. To nie jest piłka nożna czy koszykówka  i oferta jest mocno ograniczona, a według nas co roku jest coraz słabsza. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyny zapewne są dwie. Jedna to niewystarczająca liczba dobrych traderów. Częste błędy i duża przewidywalność wielu spotkań sprawiły, że bukmacherzy są bardziej ostrożni. Poza tym popularność Speedwaya ogranicza się tylko do kilku państw.

Typowanie żużla

U jakich bukmacherów grać i którego wybrać?

Wedle firm najwyżej sklasyfikowałbym potentata na rynku zakładów, firmę Bet365. Chyba wszyscy, którzy grają u bukmacherów mają tam konto. Jeśli chodzi o żużel, to też oferta jest największa. Bet365 oferuje zakłady na trzy najważniejsze ligii (polska, angielska i szwedzka) oraz na Grand Prix. Niektóre spotkania można typować live, co też jest sporym udogodnieniem.

Rodzaje zakładów: handicapy na zwycięstwo, zakłady na zwycięstwo, handicap po 8 biegach, suma zdobytych punktów przez żużlowca „powyżej/poniżej”,  zakłady head to head. Na Bet365 pojawiła się też oferta na pierwszą ligę polską.

Betsson i Betsafe tych bukmacherów sklasyfikowałbym na drugim miejscu. Podobnie jak w przypadku Bet365 można typować ligę polską, angielską i szwedzką. Betsson i Betsafe proponuje nam zakłady na zwycięstwo, handicapy, sumę punktów zdobytych przez żużlowców (powyżej/poniżej), zakłady head to head. Zauważalnym minusem są dość szybko zmniejszające się kursy i niskie limity. Poza tym zaprzestali wystawiania oferty na zawodników w lidze angielskiej.

Unibet – bukmacher z jedną z większych ofert zakładów na świecie. Tak jak przystało na uznaną markę posiada także ofertę na żużel. Tutaj także znajdziemy najważniejsze zakłady na Speedway.

Przed wyborem bukmachera każdy musi sobie zadać kilka pytań. Najważniejsze  to czy zakłady traktujemy jako zabawę czy chęć zarobku. Jeśli tylko rekreacyjnie to pewnie oferta Bet365 czy Betsson będzie dla nas satysfakcjonująca. Jeśli jednak szukamy jak najwyższego kursu lub próbujemy wyłowić perełki warte gry, to konto u jednego bukmachera to za mało.

Wahania kursowe mogą być w niektórych przypadkach dość wysokie i dlatego nieodzowne jest posiadanie konta w Bet365, Betsson lub Betsafe (te same kursy i oferta), Unibet i dodatkowo Sportingbet i Expekt. W połączaniu oferta tych bukmacherów dla wielu będzie z zupełności wystarczająca.  Budżet na grę dzielę według schematu: 50% Bet365, 25 % Betsson lub Betsafe i 25% pozostali. Jeśli nie chcesz grać  u kilku bukmacherów - choć moim zdaniem jest to optymalne rozwiązanie - to warto wybrać pomiędzy Bet365, a Betsson lub Betsafe.

Udostępnij:
FacebookTwitter

Napisz nowy komentarz

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Restricted HTML

  • Allowed HTML tags: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Bonusy i promocje bukmacherskie

Bonusy Bukmacherskie

Przedstawiamy Wam aktualne, wybrane bonusy bukmacherskie oferowane przez bukmacherów online. Aby dowiedzieć się więcej o bonusach, odwiedź nasz poradnik bonusowy.

Darmowe typy

Darmowe typy bukmacherskie

W tym miejscu znajdziecie zawsze darmowe typy bukmacherskie, starannie wyselekcjonowane przez współpracujących z nami profesjonalnych typerów.

Aktualne darmowe typy
COMBO
Stawka: 10/10
piłka nożna Serie A Winner
Rodzaj typu: Juventus | Kurs: 1.57 4/7
piłka nożna Bundesliga Winner
Rodzaj typu: Bayern | Kurs: 1.33 1/3
SINGLE
Stawka: 5/10
Czy ceremonia otarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio odbędzie się zgodnie z planem, tj. 24.07.2020?
Rodzaj typu: Nie | Kurs: 1.71 7/10